Włosy należy zawsze rozczesywać delikatnie. Rozczesujemy włosy zaczynając od końców, kierując się ku górze. Przy dużej ilości włosów należy podzielić je na pasma i rozczesywać każde pasmo osobno.

Gdy pojawi się problem z rozczesywaniem włosów, nigdy nie należy robić tego na siłę. Można użyć odżywki ułatwiającej rozczesywanie włosów.

Włosów nie powinno się rozczesywać na mokro ponieważ wtedy są najbardziej podatne na uszkodzenia.

Należy pamiętać aby regularnie myć szczotkę do włosów, gdyż zbiera ona część zanieczyszczeń z włosów, sebum, lakier itp.

Przed myciem należy włosy rozczesać. Mycie powinno przypominać delikatny masaż, masujemy delikatnie skórę głowy oraz przestrzenie między włosami gdyż najbardziej zanieczyszczone są włosy przy skórze i sama skóra głowy. Jeśli istnieje taka potrzeba włosy myjemy dwukrotnie.

Dobrze jest spłukać włosy zimną wodą aby domknąć łuskę włosa (włosy, nie skórę głowy). Włosy delikatnie odciskamy na ręczniku, nigdy ich nie czochramy, ponieważ mokre włosy są bardzo podatne na uszkodzenia. Najlepiej jest pozostawić je do naturalnego wyschnięcia.

Powinno się uważać na myjce fryzjerskiej, należy się upewnić że osoba wykonująca zabieg miała wcześniej kontakt z włosami przedłużanymi.

Używanie przez dłuższy czas szamponów o zasadowym odczynie ph do których zalicza się większość szamponów regeneracyjnych, powiększających objętość oraz dziecięcych może sprawić że włosy będą szorstkie, tępe, nie miłe w dotyku.

Pielęgnacja włosów Beauties by G jest podobna do pielęgnacji naszych własnych włosów. Szampon należy dobrać do skóry głowy a odżywki, maski i ampułki powinny mieć działanie silnie nawilżające. Odżywkę stosujemy po każdym myciu, maskę raz na tydzień, ampułki gdy jest taka potrzeba.

Odżywka, maska czy ampułka najlepiej zadziałają kiedy delikatnie odciśniesz nadmiar wody z włosów i wmasujesz preparat we włosy z góry na dół lub delikatnie przeczeszesz szczotką.

Włosy rozjaśniane mogą wymagać więcej ożywienia i nawilżenia niż ciemne włosy.

Włosy Beauties by G można suszyć, prostować i kręcić ale zawsze należy pamiętać o produktach termoochronnych. Nieprawidłowe korzystanie z urządzeń termicznych odparowuje z włosów wilgoć co sprawia, że staną się kruche i łamliwe. Częste nieprawidłowe korzystanie z urządzeń termicznych prowadzi do puszenia i wysuszenia się włosów. Należy także uważać aby nie nagrzewać włosów u samej nasady w miejscu gdzie są zgrzewy.

Dzięki zastosowaniu dobrych kosmetyków termoochronnych stylizacja będzie bardziej efektowna. Nie należy suszyć włosów zbyt gorącym powietrzem i zbyt blisko. Powietrze suszarki powinno mieć taką temperaturę aby po skierowaniu strumienia na dłoń nie powodowało dyskomfortu. Wysoka temperatura wody do mycia także otwiera łuskę włosa przez co stają się suche. Można na zakończenie mycia włosów spłukać je zimną wodą.

Przed snem włosy należy rozczesać i związać w luźny kucyk lub zapleść w warkocz. Nigdy nie kładź się spać z mokrymi, nierozczesanymi lub niezwiązanymi włosami ponieważ może to powodować plątanie, powstawanie kołtunów a także uszkodzenie włosów.

Nasze włosy oraz włosy Beauties by G pod wpływem chloru, soli i promieniowania Uv, płowieją, trącą blask i robią się matowe. Przed wystawieniem włosów na działanie promieni słonecznych dobrze jest zastosować kosmetyki na włosy chroniące przed promieniowaniem. W czasie uprawiania sportów, pływania w morzu/basenie należy związywać włosy w warkocz i jeśli to możliwe zmoczyć je wodą słodką przed kontaktem z wodą morską czy chlorowaną. Po kąpieli w basenie lub morzu koniecznie należy umyć włosy i zastosować odżywkę nawilżającą.